WICCAPEDIE: Bez naděje není nic.


Nejdůležitější je mít klid na duši a každý člověk má vlastní cestu jak ho dosáhnout. Někteří věří sami sobě, jiní věří, že jim štěstí přivolává amulet, který si koupili na tržišti a další věří v Anděly.  Dle mého názoru je to velice sporné, ale nechci nikomu brát jeho naději.  Raději bych Vám chtěla ukázat knihu, která Vám může dát zase jiný pohled na věc.

Název knihy: Wiccapedie - Bílá magie v moderní příručce

Autor knihy: Shawn Robbinsová a Leanna Greenawayová
Žánr: Populárně naučné
Počet stran: 312
Orientační cena: 350 Kč

Esoterice jako takové vůbec nerozumím, pokud ji taky nerozumíte, může se Vám zdát tato kniha fádní. Pokud máte ale srdce a mysl otevřenou jako já, může Vám ukázat opět jiný směr.  Další nadhled.

Tuto knihu jsem dostala od své kamarádky k narozeninám. Byl to velice milý dárek, který mi udělal ohromnou radost. Ráda čtu tento typ knih. Nikdy nevíte co Vám může napovědět, ostatně jako další knihy. Ale knihy tohoto rázu mají na mě jiný vliv. Občas je to matoucí, ale z minuty na minutu dokážou zastavit můj život. Je to kouzelné. Ráda přemýšlím a ráda přemýšlím nad věcmi, které na první pohled nedávají smysl. Proto neotálím a každý večer si přečtu pár stran.

Když mě přátelé žádají o pomoc, několikrát jim zdůrazňuji, že nejdůležitější  je VĚŘIT.

Přestože má kniha pouhých 300 stran je bohatá na svůj obsah. Shawn a Leanna Vás bezpečně provází celou příručkou a obohacují celou knihu praktickými radami.

Jak samy autorky v knize zmiňují – účelem této knihy je pobavit a informovat. Já bych si však ještě dovolila připsat, že účelem knihy není jen pobavit a informovat, ale také vzbudit zájem. Tak zvané Wiccanství popisují jako životní styl,  což některé z Vás může zajímat. Nad tím, kde jsou pomyslné hranice můžeme jedině polemizovat.

Mě osobně nejvíce zaujala čtvrtá část knihy, která se zaobírá paranormálními schopnostmi a divinacemi. Chtěli by jste znát svou budoucnost?

Tato moderní příručka rozhodně není pro každého, ale pokud na ni někde narazíte, alespoň zkuste nakouknout. Třeba ve Vás vzbudí zájem. Tradice wicca totiž věří, že vše je magické a každý z nás má v sobě moc změnit svět kolem sebe k lepšímu. 🙂

2 thoughts on “WICCAPEDIE: Bez naděje není nic.

  1. Takové knihy ve mě vždy vzbudili zájem a moc mě lákali. Mám toho doma již hromádku :D. Tuto knihu pořád vidím v knihkupectví a zvažuji zda by tam pro mě bylo vůbec něco nového a užitečného. No stále asi budu váhat prostě než si ji nakonec koupím a uvidím :).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *