Mých 5 největších snů a životních cílů


Někdy je dobré ukázat čtenářům i něco ze svého soukromí. Tímto způsobem si s nimi tvoříte vztah. Proto i já jsem se rozhodla, že Vás nechám nakouknou do toho svého. Vybrala jsem pět bodů, které jsou pro mě ty nejdůležitější. Nemusela jsem nad nimi ani minutu přemýšlet.Tento článek jsem nazvala “Mých pět největších snů a životních cílů“. Nezáleží na tom v jakém jsou pořadí. Důležité je to, co pro mě znamenají.

1. Stát se na jeden den nevěstou

Téměř každá dívka sní o tom, že se na jeden den stane princeznou. Obleče si krásné šaty a protančí celou noc se svým princem. I já jsem měla takový sen, když jsem byla mladší. Teď už to vnímám úplně jinak. Mým snem je stvrdit lásku s člověkem, se kterým bych chtěla strávit zbytek života. Založit s ním rodinu a žít společně, i když to nebude vždycky jednoduché. Někteří z Vás by se mohli rozhněvat, že se přece jen jedná o pouhý kus papíru. Ale pro mě je to důležité. Chci stvrdit lásku s člověkem, kterého miluji.

2. Napsat knížku pro děti

Asi jako každá druhá amatérská spisovatelka i já mám sen vydat knihu. Chtěla bych hlavně psát knížky pro děti. A i když jsem to několikrát zkoušela, nenašla jsem ještě to pravé téma. Takže čekám. I kdyby se mi knížku nepodařilo vydat přes nakladatelství, jsem rozhodnutá udělat pár výtisků na vlastní náklady a předčítat dětem ve školkách, v dětských domovech a i v nemocnicích. Chtěla bych umět dětem vykouzlit úsměv na tváři.  Vím, že tato skutečnost by naplnila můj život stejně jako další bod.

3. Chci se stát maminkou

Mateřství. Podle mě ta nejkouzelnější věc na světě. 🙂 I když možná v tu dobu budu říkat něco jiného, těším se na to až mi poroste bříško. Chci být ta, kdo na svět přivede nový život. Těším se na jeho první nadechnutí. Budu ho vzdělávat, vychovávat a učit ho dobrým mravům. Bude to moje miminko a tatínkovi ho nepůjčím. Haha.

Nejdříve mi přišlo zvláštní, že jsem tuto představu nedokázala popsat tak, jak jsem chtěla. Ale nakonec mi došlo, že ono to ani nejde. Vlastní slova mi nestačí k tomu, abych popsala, co pro mě mateřství doopravdy znamená.

4. Dělat radost lidem kolem sebe i sobě samé

To už je spíše taková morální věc, ale stejně jsem ji tady musela zařadit. Dělat radost lidem i sobě samé je totiž správná cesta ke spokojenému životu. Usmívejte se a hned se budete cítit lépe. A pozvednete náladu i lidem, které potkáte na své cestě za štěstím.

5. Být úspěšná

Pravděpodobně cíl každého člověka. Být úspěšná v životě. Umět využít všechny své přednosti. Zvládat překážky, bojovat za své sny a cíle. Cítit se šťastně a být spokojená. Dělat to co mě baví. Chci se rozvíjet a učit se nové věci. Chci poznávat svět a být s lidmi, které miluji. Chtěla bych si splnit všechny sny a stoupat ke hvězdám.

 

Jsem hrozně moc zvědavá za jakou dobu a v jakém pořadí se mi sny splní. Nemohu říct, který bod bych chtěla uskutečnit jako první. Možná to bude znít pošetile, ale nechám to na osudu. 🙂 Je to cesta na dlouhou trať, ale to mi přece nezabrání dosáhnout cíle. Jednou bych si chtěla říct, že jsem měla šťastný a spokojený život.

Jaké jsou Vaše sny a životní cíle?

2 thoughts on “Mých 5 největších snů a životních cílů

  1. Ani trochu se ti nedivím 🙂 máš tu od všeho trochu. Trocha kariéry ale i rodina. Spousta lidí o rodině nechce slyšet minimálně do 30 a hlavně si nikdo neřekne, že by to někdy chtěl. Moc pěkné. 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *