První podzimní dny


První podzimní dny mě docela mile překvapily. Čekala jsem náhlý příchod sychravého počasí a místo toho mě překvapily krásné slunečné dny. Sice bylo poněkud chladněji, než před měsícem, ale rozhodně to neubíralo na kráse Babího léta.  Jak vnímáte příchod podzimu vy?

Mnoho lidí podzim vnímá velmi negativně.  K takovým lidem se často řadím i já. Většinou bývá zataženo, na obloze se na nás mračí šedé mraky a sluníčko se chystá ke spánku. Celý svět je najednou ponurý a nám se ztratil úsměv z tváře. Lidé začnou psát a mluvit o tom, jak je život těžký a že všechno co dělají nemá žádný smysl a ani budoucnost a pomalu se touto ponurou náladou nakazí úplně všichni. Měli bychom začít přemýšlet i jinak. Užívat si každý den a když zrovna prší, zachumlat se do deky a přečíst si nějakou dobrou knihu.

Na podzim se dá dělat spoustu zábavných věcí, i když to tak zprvu nevypadá. Aby jste si udrželi dobrou náladu, musíte věnovat tomu, co Vás baví a co Vám dělá radost.  🙂

Na podzimu je nekrásnější to, že dokáže mnohdy vytvořit nádherné barevné scenérie. Takže jestli máte tu možnost projít se v parku nebo lese, tak rozhodně neváhejte a běžte ven. Pokud máte děti, ty se skvěle zabaví při sbíraní kaštanů a Vašim čtyřnohým domácím mazlíčkům, také prospěje čerstvý vzduch. Podzim je také ideální na pouštění papírových draků, takže pokud zrovna neprší, vezměte děti a partnera a zkuste se vrátit do dětských let.

První chladný vánek, déšť a vesele zbarvené listí mi připomíná, že je čas na odstartování sezóny čajových dýchánků s rodinou a přáteli. Sejdeme se všichni u  jednoho stolu, povídáme si a vychutnáváme si horký čaj. Občas někdo upeče něco sladkého, někdy si naopak dáme něco slaného a všichni si užíváme společné chvíle. Čas je totiž velice vzácný a tak si naplno užíváme každou chvilku, kdy můžeme být všichni pohromadě. Odpadne všechen stres a občas nás ovane i vánek nostalgie. Vzpomínáme na ty, kteří už mezi námi nejsou a těšíme se z toho, co nás v životě ještě čeká. Prostě se všichni máme rádi.

Pokud máte chuť, můžete sami zapřemýšlet nad tím, jak na Vás zapůsobily první podzimní dny. A taky si zkuste vzpomenout na to, kdy naposledy jste pouštěli papírového draka. 😀

 

 

One thought on “První podzimní dny

  1. Grogočasy přicházejí. Člověk má botky promočené od opadaného, tlejícího listí, tělo větrem ofouknuté a horký nápoj člověk naladí k relaxu, neboť i příroda s příchodem podzimu záčíná myslet na odpočinek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *